« Srpanj 2024 »

Državna smotra iz etike "Etički izraz 2024" održana u našoj školi
Autor: Darko Špoljar, 21. 5. 2024.

U subotu, 18. svibnja 2024. godine, naša škola, zajedno s Gimnazijom Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, bila je domaćin druge smotre iz etike pod nazivom "Etički izraz 2024" – prve takve smotre na državnoj razini.

Na smotri su predstavljeni radovi učenika u tri kategorije: umjetnički izraz etičkih ideja, ljudske situacije i etičke dvojbe, te eseji. Našu školu su predstavljali učenici Rea Damjanović (2.h) i Renato Zrinić (2.e) pod mentorstvom profesorice Valentine Lacković Vidović, te učenik Borna Bojkić (4.b) pod mentorstvom profesorice Marije Tomić.

Poseban uspjeh postigao je učenik Renato Zrinić, koji je osvojio drugo mjesto u kategoriji "Umjetnički izrazi etičkih ideja" svojom upečatljivom maketom pod nazivom "Harmonija i ožiljci: priča o prirodi i čovjeku". Maketa prikazuje simboličan spoj vojne tehnologije i prirodnih elemenata, podsjećajući nas na složen odnos čovjeka i prirode. Tenk, okružen zelenilom, simbolizira moć i borbu, dok rastuće stablo na njemu ilustrira prirodu koja nastoji upiti i transformirati naše tragove.

Učenici su nagrađeni vrijednim knjigama, dok su oni čiji su radovi posebno istaknuli svoj sadržaj, formu, doživljaj djela i misaonu refleksiju, dobili i dodatne nagrade.

Čestitamo svim sudionicima na njihovim izvanrednim postignućima i zahvaljujemo mentorima na njihovom trudu i posvećenosti!