« Srpanj 2024 »

ZAJEDNO PROTIV OVISNOSTI uz Svjetski dan sporta i Svjetski dan nepušenja!
Autor: Darko Špoljar, 4. 6. 2024.

I ove školske godine nastavnici i učenici đurđevačkih srednjih škola aktivno su se uključili u obilježavanje Svjetskog dana sporta i Svjetskog dana nepušenja uz sada već tradicionalnu desetu akciju "Vježbom protiv ovisnosti".

Zanimljive sportske aktivnosti za učenike đurđevačke Strukovne škole Đurđevac i Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva odvijale su se u srijedu 29.5.2024, na sam Svjetski dan sporta.

Čestitamo svima na sudjelovanju u akciji uz posebne zahvale nastavnicima Tjelesne i zdravstvene kulture na provedbi akcije i podršci u provedbi županijskog projekta Zajedno protiv pušenja i zdravih stilova života.

Još jedan predivan dan u našoj školi!

Jedna grupa učenika je uživala u šetnji brzim hodanjem gradom Đurđevcom pod vodstvom prof. Ivora Boltekovića-Tkalca, dok je druga grupa učenika poslušala zanimljivo predavanje o orijentacijskom trčanju nakon kojeg su se 22 para učenika okušala u orijentacijskom trčanju odnosno brzom snalaženju uz pomoč karte pod vodstvom prof. Ivana Đurocija i prof. Ive Avirović dok je prof. Tomislav Čerepinko držao pod kontrolom red na terenu.

Zadatak je bio pronaći 8 označenih stanica na karti, a sve se odvijalo u širem krugu Strukovne škole Đurđevac.

Za prva tri para su osigurane skromne nagrade.

Ova hvalevrijedna akcija se provodi u suradnji s Ligom protiv raka Koprivničko-križevačke županije u sklopu županijskog projekta Zajedno protiv pušenja čija je koordinatorica ispred Lige protiv raka KKŽ i ostalih srednjih skola prof. Irena Tišljar.