« Srpanj 2024 »

I ove godine najbolji – završni radovi tehničara za računalstvo prvi i drugi u Hrvatskoj
Autor: Darko Špoljar, 16. 7. 2024.

INA Grupa je  na svom natječaju za izbor najboljih završnih radova učenika strukovnih škola izabrala  i nagradila najbolje radove. Učenici Antonio Kolar i Borna Bojkić izradili su i prezentirali najbolji i drugi najbolji završni rad  u kategoriji "Računalstvo".

Učenici Antonio i Borna nakon uspjeha na brojnim natjecanjima dobili su potvrdu svoje kvalitete i na razini ozbiljnog biznisa! U okviru strategije razvoja mladih ljudi u strukovnim zanimanjima i podupiranja strukovnog obrazovanja, INA Grupa objavila je Natječaj za izbor najboljih završnih radova u strukovnim školama. Natječaj je namijenjen učenicima završnih razreda trogodišnjih i četverogodišnjih strukovnih programa i to u područjima naftnog-rudarstva, elektrotehnike i računalstva, strojarstva, kemije i ekologije te prometa i logistike, uz uvjet da je završni rad povezan s poslovanjem INA Grupe.

Učenici koji su ušli u finalnu razinu natječaja prezentirali su svoje završne radove pred stručnim povjerenstvom INA Grupe koje je imalo izrazito težak zadatak odabrati one najbolje. Ocjenjivala se kvaliteta završnog rada, a zatim i prezentacija istog. U kategoriji "Računalstvo", Antonio Kolar, učenik 4.b razreda, zanimanja Tehničar za računalstvo, osvojio je prvo mjesto te nagradu od 500 eura za svoj završni rad pod nazivom: "Izrada web aplikacije za INA nadzornu ploču i sigurnost informacijskih sustava u naftnoj industriji", dok je Borna Bojkić, učenik 4.b razreda zanimanja Tehničar za računalstvo, u istoj kategoriji osvojio drugo mjesto te nagradu od 350 eura za svoj završni rad pod nazivom: "Izrada aplikacije za projektiranje naftnog cjevovoda uporabom odabranog programskog jezika". Oba rada izrađena su u okviru nastavnog predmeta "Napredno i objektno programiranje" pod mentorstvom profesora savjetnika Tihomira Robotića.

Ovi su rezultati  još jedna od brojnih potvrda iznimne kvalitete naših tehničara za računalstvo, njihovog kontinuiranog rada te besprijekorne nastave koju učenici dobivaju od svojih mentora što im omogućuje postizanje vrhunskih rezultata. Kao škola smo izrazito ponosni na uspjehe naših učenika, ali i na činjenicu da njihove uspjehe prepoznaju i kompanije od ogromnog značaja za hrvatsko gospodarstvo, poput INA Grupe, koja kroz ovakve natječaje odabire, nagrađuje i motivira one najbolje!

Čestitamo našim učenicima pred kojima je zasigurno blistava karijera!