Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje
Autor: Unknown , 17. 11. 2020.

'Kome ostaviti grad? Tko će mi ga čuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjav i umoran, u vrućici, dok moje oči budu rasle pred osobnim porazom? Tko će čuvati moj grad, moje prijatelje, tko će Vukovar iznijeti iz mraka?

Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac –netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema?

A grad, za nj ne brinite, on je svo vrijeme bio u vama. Samo skriven.

Grad –to ste vi.'

Siniša Glavašević

Riječima Siniše Glavaševića želimo odati počast svim poginulima u jednoj od najvažnijih i najkrvavijih bitaka Domovinskog rata.

18.11. zauvijek će obilježiti Hrvatsku povijest i zadužiti svakoga od nas da se iznova prisjetimo, prepričavamo, prenosimo i poštujemo sve žrtve Domovinskog rata i Vukovara. Jer, kao što je to rekao Siniša Glavašević, Vukovar, to smo mi. Hrvatska, to smo mi.

Epidemiološka situacija je spriječila tradicionalni odlazak učenika i nastavnika naše škole u Vukovar, da sudjelujemo u Koloni sjećanja, spriječila nas je da organiziramo dodatne aktivnosti kako bismo odali počast Vukovaru i svim žrtvama Domovinskog rata. Iako fizički  ne možemo biti tamo, u mislima smo uvijek i zauvijek u Vukovaru.