Stručna ekskurzija 3.b
Autor: Željko Brček, 25. 4. 2016.

U srijedu 20.04.2016 učenici 3.b, zanimanja tehničar za računalstvo, bili su na stručnoj ekskurziji u Zagrebu.

Posjetili su HRT, Tehnički muzej, a na kraju, za razbibrigu i razgibavanje i desne polovice mozga, posjetili su Muzej iluzija.

Na putu kroz HRT dugom 32km, vodila ih je ljubazna gospođa Nada Chedid, stručni vodič za posjetitelje HRT-a. Prikazala i pokazala im je svu prošlost i sadašnjost HRT-a. Tamo su vidjeli njihove radio stanice, tj. studije i režije u kojima se snimaju HRT radio emisije, razne kamere, blesimetre (šalabahtere za voditelje), studije u kojima se snimaju razne TV emisije kao što su Dnevnik, Dobro jutro Hrvatska, Potjera, The Voice i još mnogo drugih emisija. Vidjeli su i sve rekvizete potrebne za to, kao i njihovu vlastitu radionicu u kojoj oni proizvode sve rekvizete potrebne za emisije.

U Tehničkom muzeju su imali predavanje te prezentiranje otkrića raznih svjetskih znanstvenika među kojima naravno i Nikole Tesle. Izvodili su razne pokuse, ali s naponima samo do pola milijuna volti. Vidjeli su aute, avione, motore auta, aviona, broda od onih prvih pa do današnjih – Maseratija i solarnog električnog automobila.

Razne vizualne varke i mozgalice u muzeju iluzija su ih oduševile, a neke doslovno i oborile s nogu. Mogli su se i poigrati s raznim predmetima tj. sastavljati 3D predmete koji su ih jako zainteresirali pa se nisu lako dali kući.

Fotogalerija događaja