« Ožujak 2024 »

Završna konferencija projekta „Ljetna škola programiranja i robotike“
Autor: Željko Brček, 4. 9. 2016.

4. rujna 2016. godine u prostorima Gradske knjižnice Đurđevac održana je završna konferencija projekta "Ljetna škola programiranja i robotike" za ovu godinu. Projekt je obuhvatio 119 učenika svih dobnih skupina. Radi velikog broja polaznika i različitih dobnih skupina kojima polaznici pripadaju, radionice su organizirane po slijedećim grupama:

Grupa

Voditelj

Dobna skupina

Ada

Nikola Mihočka

Predškolski uzrast, do 3. razreda osnovne škole

Stanko Molnar

4. i 5. razred osnovne škole

Tesla

Milan Kos

6. – 8. razred osnovne škole

Asimov

Tihomir Robotić

1. – 4. razred srednje škole

Čapek

Tomislav Ostojić

1. – 4. razred srednje škole

U informatičkim praktikumima Strukovne škole Đurđevac održavala se nastava za polaznike grupe Asimov gdje su učenici programirali Windows 10 univerzalne aplikacije bazirane na C# programskom jeziku. Radionica je obuhvatila različite aspekte programiranja, od prvih koraka, upoznavanja sa C# sintaksom, preko izrade korisničkih sučelja, XAML-a te povezivanja s bazama podataka. Voditelj grupe Asimov je Tihomir Robotić, nastavnik računalstva u Strukovnoj školi Đurđevac.

Zbog iznimnog interesa polaznika, ljetna škola programiranja i robotike nastavlja se i iduće godine, gdje će u grupi Asimov tema biti Java programiranje te programiranje mobilnih aplikacija za Android. Više o ljetnoj školi pročitajte na http://robotika-djurdjevac.org/

Realizaciju projekta omogućili su: Grad Đurđevac, Rasco d.o.o., Avalon d.o.o, Strukovna škola Đurđevac, Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Osnova škola Grgura Karlovčana Đurđevac

Slike možete pregledati u našoj galeriji (link)

ili na Facebook stranici