Održano Vijeće učenika
Autor: Jasmina Šostarec, 3. 3. 2017.

U srijedu je održano Vijeće učenika na kojemu su predsjednici razreda prenijeli dojmove ostalih učenika oko obilježavanja Dana ružičastih majica.

Učenicima su predstavljene nadolazeće aktivnosti. Prva u nizu aktivnosti su radionice u sklopu projekta 'Odglumi - nauči - primijeni', a čiji je cilj povećati stupanj socijalne uključenosti osoba s oštećenjem vida u odgojno - obrazovnim ustanovama i zajednici putem senzibilizacije i edukacije lokalne zajednice. Održat će se ukupno 5 radionica kroz koje će se obraditi predstavljanje karakteristika i funkcioniranja osoba s oštećenjem vida te educiranje i pravilnom pristupu i vođenu slijepe osobe. Radionice će se provoditi svaki utorak, a uvodno predavanje predviđeno je za 7. ožujak u školskoj knjižnici.

Također, učenici su se mogli prijaviti za sudjelovanje u projektu Umjetnost i kultura za mlade koji je tek u nastajanju, a podrazumijeva niz kreativnih radionica iz područja umjetnosti i kulture (fotografija, pisanje, slikanje).

Skrenuli smo učenicima pozornost na Drvo dobrih želja na vratima školske knjižnice na koje mogu upisati želje za oboljele od rijetkih bolesti, a i na akciju prikupljanja plastičnih čepova koje mogu odložiti u školskoj knjižnici.

Vijeće učenika vodile su kao i uvijek, školska knjižničarka Jasmina Rep i socijalna pedagoginja Petra Sobota.