« Ožujak 2024 »

Mirko Peršinović, ravnatelj Strukovne škole Đurđevac na odlasku, aktivni moderator srednjoškolskog obrazovanja u Đurđevcu.
Autor: Darko Špoljar, 7. 7. 2017.

Strukovna škola Đurđevac, 5. srpnja 2017.

Gospodin Mirko Peršinović, ravnatelj, po struci diplomirani inžinjer strojarstva, 2017. godine odlučio se ne kandidirati na natječaju za izbor ravnatelja Strukovne škole Đurđevac, te njegov trenutni mandat traje do  7. srpnja ove godine.

Nastavničko vijeće i kolektiv Strukovne škole Đurđevac na zadnjem Nastavničkom vijeću prije godišnjih odmora prigodno su se zahvalili ravnatelju Mirku Peršinoviću. Neprekidno od 1993. do danas kao ravnatelj,  radio je na razvoju i napredovanju škole u materijalnom, pedagoškom i svakom drugom pogledu. Teško bi bilo pobrojiti sve projekte i  aktivnosti koje su provedene pod njegovim vodstvom. Svakako najveći projekti su izgradnja školske sportske dvorane u čijoj izgradnji je sudjelovao kao  ravnatelj Srednjoškolskog centra "Vilim Galjer".

Svi oni koji su radili u ovoj školi ranih devedesetih godina prošlog stoljeća mogu se prisjetiti kanti za vodu i čudnh kostrukcija na stropovima koje su skupljale kišnicu s krova škole s donje strane. Limeni krov škole koji je riješio te probleme izgrađen je za vrijeme njegovog ravnateljstva. Pod vodstvom ravnatelja Mirka Peršinovića provedene su mnoge modernizacije škole, uvedena su nova atraktivnija zanimanja. Uvođenjem novih zanimanja rasla je potreba i za izgradnjom i opremanjem specijaliziranih kabineta i praktikuma u elektrotehničkoj struci. U ugostiteljskoj struci, opremljen je praktikum za zanimanje konobar, te je modernizirana kuhinja. U frizerskoj i kozmetičarskoj struci opremljena su oba praktikuma.

Gubitkom prostora strojarskih radionica u vlasništvu grada pristupilo se izgradnji prostora za iste u nastavku školske zgrade. Tada je izgrađena garaža – automehaničarska i autoelektričarska radionica, učionica ručne obrade i jedna klasična učionica koja je kasnije djelomično adaptirana u jednom dijelu smještajem CNC strojeva i opreme za pneumatiku, senzoriku i automatsko upravljanje. Za vrijeme ravnateljstva gospodina Peršinovića nabavljeni su i strojevi za strojnu obradu, univerzalni tokarski stroj, te univerzalna glodalica – bušilica, koje smo smjestili u adaptirani prostor pored garaže.

Ovdje moramo spomenuti i informatičke učionice po broju kojih Strukovna škola sigurno odskače u odnosu na škole u okruženju.

Mirko Peršinović u srednjoškolskom obrazovanju u Đurđevcu bio je učenik, nastavnik i ravnatelj i djelovao je u svakom segmentu na najbolji mogući način. Pravi je pripadnik i aktivni moderator srednjoškolskog obrazovanja u Đurđevcu.

Strukovna škola Đurđevac, 5. srpnja 2017.