« Ožujak 2024 »

CRISCON konferencija
Autor: Željko Brček, 2. 10. 2017.

Po prvi puta se u Križevcima održala CrisCon konferencija, namijenjena informatičkoj zajednici, učiteljima i profesorima s ciljem dijeljenja znanja i povezanosti informatičke i obrazovne zajednica u Hrvatskoj te promoviranja Križevaca kao sredine koja potiče razmjenu znanja, izvrsnost i razvoj ICT tehnologija.

CrisCon konferencija održala se pod visokim pokroviteljstvom grada Križevaca i Ministarstva znanosti i obrazovanja, a organizatori su Križevački poduzetnički centar Križevci, Srednja škola Ivan Seljanec Križevci te križevačke osnovne škole Vladimir Nazor i Ljudevit Modec.

Tijekom CrisCon konferencije organizirano je ukupno 18 predavača u tri konferencijska smjera – edukacijskim za profesore i učitelje, razvojnim za programere i razvojne inženjere te IT Pro za sistem inženjere i administratore. Ukupno 18 vrhunskih predavača iz Hrvatske i Slovenije održalo je predavanja, čak 14 predavača nositelji su titule Microsoft MVP – Most Valuable Professional, što je bilo jamstvo vrhunske konferencije i njene kvalitete.

Prvo izdanje CrisCon konferencije završilo je panelom na temu „ICT i obrazovni sustav u Hrvatskoj“ koji se održavao od 17 do 18:30  u velikoj dvorani Hrvatskog doma u Križevcima. U panelu, koji je moderirao Igor Pavleković, direktor konferencije WinDays 17 Tehnology, sudjelovli su Goran Žarinac, Senior System Engineer, Končar INEM d.d., ujedno i direktor Criscon konferencije, Igor Brkić i Dražen Bokan, ravnatelji križevačkih osnovnih škola Vladimira Nazora i Ljudevita Modeca, Zoran Kovač, ravnatelj Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci, Nenad Trajkovski, trener za upravljanje projektima, Combis d.o.o. te Željka Knezović, IT Consultant, Mobendo d.o.o.

CrisCon koneferenciju su pratili i nastavnici Strukovne škole Đurđevac Branko Pleadin, Goran Matoničkin, Tihomir Robotić, Davor Čižmešinkin, Ivanka Brček i Željko Brček.

Više fotografija s konferencije pogledajte na facebook stranici Aktiva elektrotehnike i računalstva https://www.facebook.com/Strukovna.skola.djurdjevac/

Više o CrisCon konferenciji pogledajte na web stranici http://criscon.krizevci.hr/