Natjecanje u recitiranju pjesama 'Prizivamo Frana'
Autor: Jasmina Šostarec, 8. 11. 2017.

Iako su Galovićeve jeseni iza nas, Fran Galović i njegove pjesme uvijek će podsjećati na jesen i skori dolazak zime. Svake godine aktivno sudjelujemo u natjecanju u recitiranju pjesama 'Prizivamo Frana' koje organizira Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, Gradska knjižnica Đurđevac i Ogranak Matice hrvatske u Đurđevcu.

Iako nas je brojčano malo, uvijek se odvažimo i razveselimo pozivu na sudjelovanje u ovom, sad već 11. po redu, natjecanju za mlade srednjoškolce koji vole pjesmu i recitaciju. I ove nas je godine predstavljao učenik 3. b razreda, David Međurečan s pjesmom 'Lepa Kata', a za natjecanje ga je pripremala nastavnica hrvatskog jezika Željka Zobunđija.

No, nije sve u natjecanju i tome tko će biti bolji. Stvar je puno dublja. Ovom se manifestacijom slavi pjesništvo Frana Galovića, a nema ljepšeg i dražeg kada sjedite tamo i gledate u sve te mlade duše koje vole i cijene pisanu baštinu koju su za njih ostavili naši predci.

Hvala Davidu i svim sudionicima ove manifestacije što uživaju u poeziji naših kajkavskih pjesnika i svojim sudjelovanjem čuvaju svoj jezik i narječje.