« Ožujak 2024 »

Posjet Interliberu
Autor: Jasmina Šostarec, 15. 11. 2017.

Svake godine nastojimo organizirati izlet u Zagreb za učenike naše škole. Uvijek je to posjet Interliberu, međunarodnom sajmu knjiga i učila koji se svake godine održava u studenom na zagrebačkom velesajmu. Interliber nije samo sajam knjiga već i mjesto susreta obožavatelja knjige s domaćim i međunarodnim piscima,  a na sajmu se održavaju i okrugli stolovi te radionice. Osim sajma knjiga, posjetitelji mogu posjetiti i sajam glazbe, multimedije i informacijskih tehnologija. Kao što možete pročitati, za svakoga ima ponešto.

Nakon posjeta Interliberu učenici obično odlaze na kazališnu predstavu u poznata zagrebačka kazališta. Ove su godine učenici posjetili satiričko kazalište Kerempuh i pogledali predstavu Ustav Republike Hrvatske.

Osim zajedničkog druženja, ciljevi ove izvanučioničke nastave bili su: razvijanje spoznaje o važnosti knjiga u odgoju i obrazovanju, razvijanje kulture ponašanja u kazalištu te usvajanje vrednota dramske umjetnosti.

Učenike 2.b, 2.c, 3.b i 3.c vodili su nastavnici i razrednici: Sonja Zvonar, Branka Šestak, Mirica Lukić, Bernard Dugan, Irena Ranilović, Lucija Fosić, Željka Zobunđija, Tihomir Robotić, Tomislava Međimorec i Ranko Dorčec.