« Ožujak 2024 »

Posjet 'Srcu Slavonije'
Autor: Jasmina Šostarec, 15. 3. 2018.

Ako niste znali, Đakovo je grad koji ponosno nosi titulu 'Srce Slavonije', a smješten je u istočnoj Slavoniji. Kada netko spomene Đakovo, odmah pomislimo na prekrasnu neoromaničku katedralu sv. Petra čiju je izgradnju podupirao biskup Josip Juraj Strossmayer i koju je papa Ivan XXIII. proglasio 'najljepšom crkvom između Venecije i Carigrada'. Osim katedrale, Đakovo je poznato po brojnim kulturnim manifestacijama od kojih su najpoznatiji Đakovački vezovi i Ivanjski krijesovi.

Učenici 2. h razreda, smjer kuhar i konobar, su uz stručno vodstvo nastavnika Mirka Vujića, Momčila Manojlovića, Josipa Kolarevića, Danijela Moslavca i Lovorke Kučinić proveli jedan cijeli dan u Đakovu i vinogradima Đakovačko - osječke nadbiskupije.

Nakon razgleda đakovačke katedrale, za učenike i nastavnike je organizirano stručno predavanje o vinima tvrtke 'Misna vina'. Predavanje je održao stručnjak za vino, odnosno enolog. Kako ne bi sve ostalo u teoriji, nakon predavanja su se uputili u vinograde gdje su mogli iz prve ruke vidjeti postrojenje za proizvodnju, preradu i čuvanje vina.

Stručna ekskurzija završila je individualnim razgledom Đakova i sretnim povratkom kući.

Ostatak fotografija možete vidjeti ovdjesmiley