Učenici Strukovne škole Đurđevac nastupili na Državnoj smotri radova iz elektrotehnike i računalstva
Autor: Jasmina Šostarec, 24. 4. 2018.

U srijedu, 18. travnja 2018. godine, učenici Strukovne škole Đurđevac prezentirali su svoje radove na 9. Državnoj smotri radova iz obrazovnog sektora elektrotehnike i računalstva. Pod vodstvom mentora Dejana Rakijašića učenici Matija Drvenkar i Luka Brlek (tehničar za mehatroniku) sudjelovali su s radom „Model SCADA/HMI sustava“ te okupljenim posjetiteljima prikazali način industrijske komunikacije i upravljanja procesima. Učenik Tin Baranašić (tehničar za računalstvo), pod vodstvom mentora Branka Pleadina, predstavio je svoj rad „LED globus“ realiziran naprednom primjenom mikroupravljača i elektroničkih sklopova.

Ovogodišnji nastup na Državnoj smotri rezultat je cjelovitog obrazovanja koje Strukovna škola Đurđevac nudi učenicima u tehničkim zanimanjima, slijedeći trendove u primjeni najnovijih tehnologija u industriji, robotici i automatiziranom upravljanju. Tijekom školovanja prema novim strukovnim kurikulumima tehničar za mehatroniku i tehničar za računalstvo učenici stječu znanja i vještine neophodne za uključivanje na tržište rada koje se vrlo brzo mijenja, a kroz završne radove imaju priliku prezentirati se široj javnosti kao i potencijalnim poslodavcima.

Čestitamo našim učenicima i njihovim mentorima, a galeriju s ovim cool radovima možete vidjeti na linku! smiley