« Srpanj 2024 »

Zlatna medalja za našeg učenika Patrika Novogradeca!
Autor: Darko Špoljar, 20. 5. 2024.

Od 16. do 17. svibnja 2024. godine Ivanić-Grad je ponovno postao centar inovativnosti, jer je u ivanićgradskom Hotelu Sport održana Izložba inovacija I3G u organizaciji Elektroničkog i računalnog kluba. Deveto izdanje okupilo je stotinjak izlagača – najviše mladih inovatora, učenika osnovnih i srednjih škola te studenata iz svih krajeva Hrvatske. Izložba je održana pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, Grada Ivanić-Grada i Turističke zajednice grada Ivanić Grada, Zagrebačke županije te u suradnji sa Zajednicom tehničke kulture Zagrebačke županije i Hrvatskom zajednicom inovatora.

Nakon uspjeha na brojnim natjecanjima, Patrik Novogradec, učenik 2.b razreda Strukovne škole Đurđevac, smjer tehničar za računalstvo, okušao se i kao mladi inovator. Na ovoj važnoj smotri inovativnih radova, Patrik je prezentirao svoj rad "Master Cuber Prodigy Version" koji je nagrađen zlatnom medaljom!

Tijekom izrade rada Master Cuber Prodigy version, Patrika su zajednički mentorirali profesori Tihomir Robotić i Dejan Rakijašić.

Čestitamo!

Kako bi realizirao ovaj složeni rad, Patrik je samostalno printao komponente robota uporabom 3D printera, algoritam za prepoznavanje boja i slaganje kocke napisao je u Pythonu, riješio komunikaciju između Raspberry Pi i Arduino mikrokontrolera te realizirao upravljanje koračnim motorima. Stručno povjerenstvo, pred kojim je Patrik prezentirao svoj rad, prepoznalo je složenost, inovativnost i kvalitetu rada te je nagradilo Patrika zlatnom medaljom!