« Srpanj 2024 »

Rad Patrika Novogradeca opet je osvojio zlatnu medalju!
Autor: Darko Špoljar, 28. 5. 2024.

Dana 10. svibnja 2024. u prostorima Fakulteta strojarstva i brodogradnje u Zagrebu održana je najveća izložba inovacija mladih u Republici Hrvatskoj pod nazivom "INOVA-MLADI", koja redovito od 2001. godine okuplja sve mlade zagrebačke inovatore uz goste iz cijele Hrvatske i inozemstva. INOVA-MLADI program je Saveza inovatora Zagreba, Udruge inovatora Fakulteta strojarstva i brodogradnje i zagrebačkih udruga mladih inovatora s ciljem da velikom izložbenom manifestacijom potaknu daljnji razvitak inovatorstva mladih u Gradu Zagrebu.

Zbog izrazite složenosti rada, Patrik je i na ovoj smotri osvojio zlatnu medalju koja mu je uručena 24. svibnja 2024. godine.

Tijekom izrade rada Master Cuber Prodigy version, Patrika su zajednički mentorirali profesori Tihomir Robotić i Dejan Rakijašić, a u pratnji učenika na smotri bio je Darko Špoljar, ravnatelj Strukovne škole Đurđevac!

I ova nagrada dokaz je da se nastavom i samo nastavom može na najvišoj razini prezentirati škola i pripremiti izvrsni učenici.

Čestitamo!

INOVA je ove godine okupila 560 učenika iz cijele Hrvatske, prezentirana su 384 rada, a dolaskom gostujućih inovatora iz Rumunjske, INOVA je poprimila i međunarodni karakter. Na ovoj izrazito važnoj manifestaciji znanja i inovativnosti u STEM području, Strukovnu školu Đurđevac predstavljao je Patrik Novogradec, učenik 2.b razreda, smjer tehničar za računalstvo, sa svojim radom "Master Cuber Prodigy Version" - robotom koji slaže Rubikovu kocku, a ima i opciju nasumičnog miješanja.