« Srpanj 2024 »

Dolazna mobilnost učenika iz Slovačke
Autor: Branko Pleadin, 17. 6. 2024.

Od 3. do 14. lipnja 2024. godine Strukovna škola Đurđevac organizirala je dolaznu mobilnost za 6 učenika iz Slovačke. Mobilnost je realizirana u okviru Erasmus+ KA121 projekta (2023-1-SK01-KA121-VET-000126844) čiji je nositelj Súkromná stredná odborná škola automobilová Duálna akadémia iz Bratislave. Učenici Adam Benkovič, Dominik Hanic, Dušan Panenka, Jan Poprocky, Marek Steiner i Martin Maxa, u pratnji nastavnice Miroslave Križanske, boravili su dva tjedna u Đurđevcu s ciljem odrađivanja stručne prakse iz područja elektrotehnike, automatizacije i CNC tehnologija.

Prva četiri dana stručne prakse održana su u praktikumima Strukovne škole Đurđevac, gdje su se slovački učenici upoznali s programiranjem industrijskog robota, elektropneumatskim sustavima i programiranjem CNC strojeva.

Drugi dio stručne prakse realiziran je u pogonu tvrtke Rasco d.o.o. iz Kalinovca, gdje su učenici imali radne zadatke vezane uz postavljanje i provjeru električne instalacije te mehaničkih elemenata komunalnih vozila.

U slobodno vrijeme gosti iz Slovačke posjetili su utvrdu Stari grad, Muzej grada Đurđevca, Hrvatsku saharu, rijeku Dravu i skelu na Brodiću i zaštićeno područje prirode Đurđevački pijesci, a tijekom vikenda su posjetili i Koprivnicu. Također, slovački učenici zaigrali su i nogomet zajedno s našim učenicima 1.b razreda.

U petak, 14. lipnja 2024., posljednjeg dana mobilnosti, u prostoru tvrtke Rasco d.o.o. za slovačke učenike organizirana je podjela certifikata o sudjelovanju na mobilnosti uz kratku evaluaciju radnog programa. Podjelu certifikata vodila je gospođa Maja Kadoić, voditeljica odjela ljudskih resursa tvrtke Rasco. Na samom kraju slovački učenici i nastavnica zahvalili su se na organizaciji mobilnosti prigodnim obraćanjem pripremljenim na hrvatskom jeziku.