« Srpanj 2024 »

Dodijeljena bespovratna sredstava za novi akreditirani Erasmus+ projekt
Autor: Branko Pleadin, 21. 7. 2024.

Temeljem dodijeljene Erasmus akreditacije za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja Agencija za mobilnost i programe EU odobrila je Strukovnoj školi Đurđevac novi Erasmus+ projekt „Mreža prilika 2024“ u vrijednosti 120.926,00 eura. Ovo je dosad najveći iznos bespovratnih sredstava koja su školi dodijeljena za provedbu međunarodnih mobilnosti kroz koje će se učenicima omogućiti odrađivanje kvalitetne stručne prakse u inozemnim poduzećima te specijaliziranim praktikumima inozemnih obrazovnih centara i partnerskih strukovnih škola.

Ciljevi projekta usmjereni su na unaprjeđenje stručnih znanja i vještina učenika te njihovu konkurentnost na tržištu rada kroz učenje temeljeno na radu, poticanje samostalnosti te poduzetničkog i interdisciplinarnog načina razmišljanja, osiguranje jednakih mogućnosti obrazovanja svim učenicima, unaprjeđenje organizacijskih i profesionalnih kompetencija nastavnika kroz primjenu inozemnih primjera dobre prakse u poučavanju i organizaciji praktične nastave učenika u školi i u tvrtkama te unaprjeđenje jezičnih, komunikacijskih i digitalnih kompetencija učenika i nastavnika koji sudjeluju u mobilnostima.

Projektom je planirana provedba inozemnih mobilnosti s ciljem obavljanja stručne prakse za preko 50 učenika, stručno usavršavanje za 4 nastavnika u obliku praćenja rada (job shadowing) u partnerskim inozemnim školama te jedan pripremni posjet s ciljem uspostave novog partnerstva i potpore organizaciji mobilnosti učenika i osoblja.

Projekt traje od 1. lipnja 2024. do 31. kolovoza 2025. godine.

„Financirano sredstvima Europske unije. Iznesena mišljenja i stavovi odražavaju isključivo stav autora i ne moraju se podudarati sa stavovima Europske unije ili Agencije za mobilnost i programe Europske unije. Ni Europska unija ni Agencija za mobilnost i programe Europske unije ne mogu se smatrati odgovornima za njih.“