Probna matura iz matematike
Autor: Tihomir Robotić, 27. 6. 2011.

U ponedjeljak ,13. lipnja 2011. u našoj školi je održana probna matura iz matematike za učenike trećih razreda.

Učenicima je dana mogućnost pristupanja istoj,a sudjelovanje je bilo dobrovoljno. Prijavilo se 57 učenika: 13 ih je pisalo ispit više razine i 44 učenika su pisala ispit osnovne razine. Prijavljeni učenici su vrlo savjesno to odradili-nama,koji smo bili s učenicima dok su pisali,bilo je ugodno gledati kako se radi punom parom.Većina učenika je pisala ispit do kraja predviđenog vremena.

Najbolji rezultati na osnovnoj razini su 71% ,a na višoj 61% rješenosti testa.Ako računamo prema lanjskom bodovanju na državnoj maturi(za prolaz je trebalo oko 20% rješenosti),onda po ovim rezultatima trenutno,od učenika koji su pisali probnu maturu,ne bi prošlo ili su na donjoj granici za prolaz 3 učenika na višoj i 10 učenika na osnovnoj razini.  Dobre rezultate postigli su učenici koji su pohađali dodatnu nastavu.Jasno je da je ispit pisan bez posebnih priprema,ali učenici su izmjerili svoje znanje te  uz dobar odabir razine i dobru pripremu,na godinu očekujemo i dobre rezultate.

Zahvaljujem našem koordinatoru D.Špoljaru na pripremi svih materijala,satničaru R. Dorčecu na osiguravanju termina i učionica i prof. D.Lovkoviću na pomoći pri provedbi.

Pohvaljujem učenike koji su znali iskoristiti ovu mogućnost i želim im puno uspjeha na pravoj maturi.

Voditelj Aktiva prirodne grupe predmeta

Katarina Janči,prof.