Centar kompetentnosti Koprivničko-križevačke županije - vijesti
Korak po korak do Centra kompetentnosti
Autor: Darko Špoljar, 28. 6. 2020.

Svečanost potpisivanja i uručivanja ugovora za Poziv "Uspostava regionalnih centara kompetentnosti u strukovnom obrazovanju u (pod)sektorima: strojarstvo, elektrotehnika i računalstvo, poljoprivreda i zdravstvo" iz Europskog socijalnog fonda (ESF), Operativni program "Učinkoviti ljudski potencijali" 2014.-2020. održat će se u petak, 3. srpnja 2020.

Strukovna škola Đurđevac partner je Obrtničkoj školi Koprivnica u Regionalnom Centru kompetentnosti u obrazovnom sektoru Elektrotehnika i računalstvo. Za obje škole to će značiti veliki iskorak ne samo u izgradnji novih prostora i opremanju praktikuma, već i u samom pristupu strukovnom obrazovanju.

U provedbi je prvi dio projekta Centra kompetentnosti vrijednosti 30 milijuna kuna, kojem je pretežiti dio izgradnja i opremanje.

U ovom drugom dijelu projekta, koji je pred potpisivanjem, također vrijednog 30 milijuna kuna, obje škole zajednički će, osim dodatnog opremanja, u suradnji s partnerima razvijati nove kurikulume čiji će korisnici biti druge strukovne škole, gospodarstvo, kao i visokoškolske ustanove. Partneri i suradnici Obrtničkoj školi Koprivnica i Strukovnoj školi Đurđevac su Koprivničko-križevačka županija, gospodarski subjekti, učilišta, visokoškolske ustanove, srednje škole, i gospodarske asocijacije.

"Sadržaj ovog članka isključiva je odgovornost Strukovne škole Đurđevac."