« Prosinac 2020 »

Nastavnička mobilnost (Đurđevac)

U okviru prve nastavničke mobilnosti Erasmus+ KA229 projekta „Sync with Nature“  u Strukovnoj školi Đurđevac je 4. i 5. prosinca 2019. godine održan radni sastanak članova projektnih timova iz Spojene škole Detva iz Slovačke, norveške škole Soloer vgs. Soensterud te Strukovne škole Đurđevac.

Tijekom radnog sastanka članovi projektnih timova iz svih triju partnerskih škola izradili su plan provedbe svih projektnih aktivnosti za razdoblje od iduće 2 godine trajanja projekta. Planiranim aktivnostima bit će obuhvaćeno 57 učenika iz triju škola, a planirane su i mobilnosti učenika i nastavnika u sve tri države.

Radni dio programa mobilnosti obuhvatio je sljedeće teme:

- usporedba školskih obrazovnih programa partnerskih škola
- usporedba profila maturanata
- usporedba sadržaja nastavnih planova vezanih uz ekologiju i zaštitu okoliša
- popis znanja / vještina / kompetencija u obrazovanju za očuvanje okoliša
- prijedlog zajedničkog natjecanja s temom zaštite prirode
- produbljivanje profesionalnih kompetencija nastavnika

Budući da je jedna od nadolazećih projektnih aktivnosti usko povezana s usporedbom sustava zaštite prirodnih rezervata i okoliša te korištenjem obnovljivih izvora energije u tri partnerske države, radni dio programa obuhvaćao je i posjet zaštićenim prirodnim rezervatima Đurđevački pijesci i Crni jarki te bioplinskom postrojenju Matvej u Virju. Gostima iz Norveške i Slovačke pokazani su i primjeri dobre prakse lokalne zajednice usmjereni na očuvanje okoliša i dugoročnu održivost.

Ispred Strukovne škole Đurđevac u projektu su sudjelovali projektni koordinator Branko Pleadin te nastavnici Zvjezdana Smes i Davor Čižmešinkin.