ZAVRŠNA KONFERENCIJA PROJEKTA „ŽELIM BITI MAJSTOR“
Autor: Darko Špoljar, 2. 6. 2020.

U utorak, 12. studenog 2019. godine u prostorima projektnog partnera Strukovne škole Đurđevac održana je završna konferencija projekta „Želim biti majstor“. Projekt je odobren u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga „Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja – faza III“ te je u potpunosti financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda. Vrijednost projekta je 696.846,75 kuna.

Konferenciji su prisustvovali zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić, tajnik HOK Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Božo Barać, ravnateljica Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci Gordana Juran-Ratković, ravnatelj Obrtničke škole Koprivnica Zlatko Martić, ravnatelj Strukovne škole Đurđevac Darko Špoljar, kao i ravnateljica Obrtničkog učilišta POUKA Jasmina Sinovec te ravnateljica PORE Regionalne razvojne agencije Koprivničko-križevačke županije Melita Birčić sa suradnicama.

U uvodnom dijelu konferencije sve prisutne je pozdravio tajnik HOK Obrtničke komore Koprivničko-križevačke županije Božo Barać koji je iskazao zadovoljstvo suradnjom koju su ostvarile škole i institucije. Zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije Ratimir Ljubić je pohvalio suradnju srednjih škola u Županiji te naglasio kako ovaj projekt potiče promociju strukovnog obrazovanja kao i upise učenika u strukovna zanimanja.
Cilj projekta bio je doprinijeti zapošljivosti nezaposlenih osoba i učenika na tržištu rada Koprivničko-križevačke županije. Specifični cilj je poboljšati učinkovitost provedbe Strategije razvoja ljudskih potencijala Koprivničko-križevačke županije povećanjem motivacije nezaposlenih osoba i učenika za upise u programe obrazovanja za deficitarna obrtnička zanimanja te povećanjem interesa za cjeloživotnim učenjem

Na kraju konferencije ravnateljica Obrtničkog učilišta POUKA Jasmina Sinovec održala je prezentaciju te detaljnije predstavila sve provedene projektne aktivnosti i ostvarene rezultate projekta.

PORA Regionalna razvojna agencija Koprivničko-križevačke županije je kao partner na projektu održala je radionice na temu samozapošljavanja u srednjim strukovnim školama na području Koprivničko-križevačke županije te radionice za nezaposlene osobe.