« Prosinac 2020 »

Ispis statistike od 12. 1. 2016.

Your Ideas Your Initiatives

Strukovna škola Đurđevac u zanimanju vozač motornog vozila sudjeluje u međunarodnom natjecanju iz područja sigurnosti i održive mobilnosti "Your Ideas, Your Initiatives", u sklopu Renaultovog obrazovnog programa Sigurnost i mobilnost za sve (SMFA) i u suradnji s međunarodnom koordinatoricom i savjetnicom u projektu Sandrom Macedo.

U sklopu redovne i fakultativne nastave učenici u zanimanju vozač motornog vozila pod vodstvom nastavnica struke pronalaze problematične točke u prometu, lokalno, u bližoj i daljoj okolici Strukovne škole, poput mjesta gdje se češće nego inače događaju prometne nezgode, ili su češći zastoji, usporenja, slabija prohodnost prometa sl. Analiziraju prometnu situaciju te predlažu i sugeriraju moguća prometna rješenja u vidu promjene regulacije prometa ili rekonstrukcija koje bi mogle pomoći u rješavanju problematične prometne situacije. Na ovaj nači učenike nastojimo usmjeriti na aktivno i društveno odgovorno ponašanje u lokalnoj zajednici za vrijeme školovanja, kao i u obavljanju poslova u svom zanimanju. Lokalna samouprava i Ministarstvo unutarnjih poslova pomažu inicijativu sudjelovanjem i analizom prometnih podataka vezanih uz temu projekta.

Međunarodno natjecanje "Your Ideas, Your Initiatives" pokrenuto je 2011. godine,

Pored lokalne kampanje koju učenici razvijaju sudjelovanjem u natjecanju aktivnosti na projektu daju im osjećaj sudjelovanja u projektu međunarodnog značaja, čime daju i doprinos globalnoj kampanji za poboljšanje sigurnosti na cestama i održive mobilnosti.