« Svibanj 2018 »

MEĐUŽUPANIJSKA SURADNJA UČENIČKIH ZADRUGA

Hrvatska udruga učeničkog zadrugarstva nastoji od ove školske godine što više ojačati međužupanijsku suradnju stoga je Osnovna škola Andrije Palmovića u Rasinji 20. listopada (četvrtak) 2016. organizirala te ujedno bila i domaćin međužupanijskog susreta učeničkih zadruga za Koprivničko - križevačku i Varaždinsku županiju.

Čitav susret osmišljen je kroz jedanaest radionica koje su vodili članovi UZ Kupina iz Rasinje, ali i gosti iz spomenutih županija, pa je tako i UZ Picoki vodila radionicu pod nazivom ukrašavanje limenki špagom. Na našoj radionici sudjelovalo je 15 učenika, a uz pomoć voditeljice Marinele Blažek i zadrugarki Martine Pleško i Paule Lacković svi su uspješno ukrasili svoje limenke. Radovi svih radionica bili su prezentirani na kraju ovog susreta, a zadrugari iz sekcije novinara popratili su sve radionice, fotografirali i pripremili prezentaciju koju su prikazali svima nazočnima. Osim susreta zadruga osnovnoškolci su obilježili i Dan kruha i Svjetski dan jabuka. Učenici svih razreda osmislili su stolove na kojima su predstavili krušne proizvode i kolače koje su izradili uz pomoć roditelja i nastavnika, a izabrana su i tri najbolja stola koja će biti nagrađena. Svjetski dan jabuka obilježen je na jednoj od radionica muljanjem jabuka – prvim korakom izrade jabučnog octa. Ovom prilikom zahvaljujemo OŠ A. Palmovića i UZ Kupina koji su nas lijepo ugostili i dali priliku da upoznamo zadrugare iz naše i Varaždinske županije.

Marinela Blažek