Datum objave: 19. prosinca 2025.

Mjesec borbe protiv ovisnosti 2025.

U sklopu aktivnosti županijskog projekta „Zajedno protiv pušenja“ i ove smo godine bili aktivni i educirali učenike o svim štetnostima i zamkama sredstava ovisnosti.

 Voditeljica projekta za Strukovnu školu Đurđevac, Zvjezdana Smes, prof. održala je predavanja i radionice za učenike 1.c, 1.f i 2.f razreda tijekom kojih su izradom mini plakata o različitim ovisnostima, natjecanjem u kvizu na temu ovisnosti i interaktivnim predavanjima, osvijestili važnost znanja o uzrocima i posljedicama stanja ovisnosti.

 Mjesec borbe protiv ovisnosti svake se godine u Hrvatskoj obilježava u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca. Cilj obilježavanja je upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti, a osobito droga te potaknuti sve subjekte na provedbu aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

Tijekom ovog tjedna nas očekuje još jedna aktivnost, „ Plesom / vježbom protiv ovisnosti“.

Potrebno je naglasiti da je koordinatorica  županijskog projekta  „ Zajedno protiv pušenja“  Irena Tišljar, profesorica biologije i kemije iz Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac, a naša škola je jedna od šest srednjih škola naše županije koje sudjeluju u ovom višegodišnjem projektu.

Pročitajte još

Poziv mladima na besplatan jednodnevni izlet u Zagreb

Poziv mladima na besplatan jednodnevni izlet u Zagreb

Udruga Suma i Grad Đurđevac pozivaju mlade u dobi od 18 do 29 godina s područja Đurđevca i okolice na besplatan jednodnevni izlet u Zagreb koji će se održati 3. srpnja 2026. godine (petak). Tijekom posjeta sudionici će obići Udrugu ODRAZ, gdje će kroz zanimljivo...

Hrvatska volontira 2026

Hrvatska volontira 2026

Povodom nacionalne kampanje „Hrvatska volontira 2026“, 18. lipnja 2026. godine učenici 2.h razreda smjera stolar sudjelovali su u volonterskoj akciji u Udruzi „Mali Princ“ u Đurđevcu. Tom su prilikom obojili ljuljačku te svojim radom doprinijeli uređenju i...

Skip to content