Posjet Erasmus+ projektne koordinatorice iz Švedske
Autor: Jasmina Šostarec, 15. 10. 2019.

U četvrtak, petak i subotu, 10.,11. i 12. listopada 2019., Strukovna škola Đurđevac ugostila je gospođu Anna-Karin Berg, Erasmus+ projektnu koordinatoricu konzorcija 26 strukovnih škola iz Švedske. Cilj posjeta bila je uspostava dugoročne suradnje između Strukovne škole Đurđevac i švedskih strukovnih škola u području razmjene iskustava i primjera dobre prakse kroz buduće mobilnosti strukovnih nastavnika (job shadowing) te praktičnog osposobljavanja učenika iz obiju država u praktikumima strukovnih škola i lokalnim tvrtkama.

Tijekom posjeta gospođa Berg imala je priliku izravno se upoznati s načinom izvođenja praktične nastave u Strukovnoj školi Đurđevac te tvrtkama i obrtima s kojima škola surađuje, načinima suradnje škole s regionalnim gospodarstvom te opremljenošću školskih praktikuma u svim obrazovnim programima. Za gošću su organizirani i posjeti tvrtki RASCO u Kalinovcu, frizerskim i kozmetičkim salonima Mulier i Eliksir u Koprivnici te Ema i Coner u Bjelovaru.

Anna-Karin Berg osim poslovnog dijela posjeta, odlučila je u slobodno vrijeme istražiti kulturu grada Đurđevca i okolice te je tako posjetila Stari grad u Đurđevcu, muzej grada Đurđevca, đurđevačke Peske, a subotnje prijepodne provela je na Danima voća koje se već tradicionalno odvija u Đurđevcu i tamo vidjela brojne izlagače, uključujući i naše učenike ugostitelje.