WEB dizajner:

Svrha radnog mjesta WEB dizajner sastoji se u pružanju kvalitetne usluge osmišljavanja i izradbe korisniku pristupačnog i upotrebljivog web rješenja (web stranica, web aplikacija, web servisi, web poslovanje, digitalna kartografija i GPS navigacijski sustavi, web igre i dr.) za različita informacijsko-komunikacijska okruženja.

WEB dizajner obavlja poslove osmišljavanja web rješenja uz stalnu komunikaciju s klijentima i suradnicima; poslove izradbe vizualnog oblikovanja projekta; poslove izradbe i objedinjavanja web elemenata prema funkcionalnostima projekta; poslove testiranja i objave web projekta na različitim informacijsko-komunikacijskim okruženjima te poslove održavanja i nadogradnje web projekta.

Prilikom rada najčešće radi u timu, a u radu koristi informacijsko-komunikacijsku tehnologiju. Posao web dizajnera uglavnom je projektno orijentiran. Web dizajner primjenjuje grafičko oblikovanje prema estetskim zakonitostima, uz dobro poznavanje web programiranja. Za uspješno obavljanje posla potrebno je usvajanje znanja o novim tehnologijama i cjeloživotno učenje.

profila jednim djelatnikom pri poslovima projektiranja, izradbe, montaže i održavanja manjih i složenijih uređaja i sustava. Zanimanje je polivalentno te omogućuje jednostavan prelazak u druga zanimanja u području strojarstva i elektrotehnike. Osim toga, dobra je podloga za specijalizacije i nastavak obrazovanja na višim i visokim učilištima.

• Trajanje obrazovanja: Četiri godine,
  • Uvjeti upisa: Završena osnovna škola, zdravstvena sposobnost

Što ću naučiti?

WEB dizajner osmišljava i izrađuje korisniku pristupačno, sigurno, stabilno i upotrebljivo web rješenje: web stranica, web aplikacija, web servisi, web poslovanje, digitalna kartografija i GPS navigacijski sustavi, web igre i dr. za različita informacijsko-komunikacijska okruženja.

Zanimanje je polivalentno te omogućuje jednostavan prelazak u druga zanimanja u području grafičkih tehnologija, audio-vizualnog oblikovanja, web programiranja, programiranja i dr.

Stečena znanja i vještine dobra su podloga za specijalizacije i nastavak školovanja na veleučilišnim i sveučilišnim studijima.