5. sastanak projektnih partnera

Od 21. do 22. veljače 2022. Strukovna škola Đurđevac bila je domaćin 5. međunarodnog sastanka projektnih partnera u okviru projekta „From Technical Drawing to CNC Program“. Osim predstavnika Strukovne škole Đurđevac sastanku su prisustvovali partneri iz češke Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické Třemošnice te predstavnici njemačke obrazovne institucije ÜAG gGmbH Jena.

Fokus radnog dijela sastanka bio je na aktivnostima dovršetka intelektualnih rezultata projekta u obliku digitalnih nastavnih materijala za obrazovanje iz područja CNC tehnologija, uspostavu sustava za učenje na daljinu koji će uključivati sve nastavne materijale izrađene kroz projekt te izradu četverojezičnog rječnika stručnih pojmova. Nastavno na izrađene obrazovne materijale i sustav za učenje na daljinu dogovoreni su termini za provedbu stručne prakse u inozemstvu za učenike svih triju partnerskih škola s ciljem evaluacije izrađenih nastavnih materijala.

U sklopu programa sastanka za sudionike je organiziran posjet proizvodnom pogonu tvrtke RASCO d.o.o. iz Kalinovca, gdje su inozemnim gostima prezentirani proizvodni procesi koji uključuju CNC i srodne tehnologije. Kao potencijalne mogućnosti za buduću suradnju sa Strukovnom školom Đurđevac gostima su prezentirane aktivnosti koje škola provodi u okviru projekta Centra kompetentnosti Koprivničko-križevačke županije, a upriličen je i obilazak novih praktikuma.

Kulturološki dio programa obuhvatio je posjet Starom gradu i Muzeju Grada Đurđevca te Posjetiteljskom centru Đurđevački pijesci.