preskoči na sadržaj

Strukovna škola Đurđevac

Login
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Projekti

Solarno vozilo Rooster Solari FI2020

glavni sponzor:

Erasmus+ i drugi projekti:

BE WORLD CLASS

Obrazovanje

Studiranje

Aktualno
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Dolazna nastavnička mobilnost u okviru Erasmus+ projekta „Sync with Nature“
Autor: Jasmina Šostarec, 9. 12. 2019.

U okviru prve nastavničke mobilnosti Erasmus+ KA229 projekta „Sync with Nature“  u Strukovnoj školi Đurđevac je 4. i 5. prosinca 2019. godine održan radni sastanak članova projektnih timova iz Spojene škole Detva iz Slovačke, norveške škole Soloer vgs. Soensterud te Strukovne škole Đurđevac.


Projekt školskog partnerstva „Sync with Nature“ pokrenut je s ciljem približavanja ideja o važnosti i potrebi zaštite okoliša i održivog suživota s prirodom učenicima strukovnih škola. Aktivnosti projekta usmjerene su na podizanje razine svijesti učenika o potrebi zaštite i očuvanja okoliša te suživota s prirodom, povećanje motivacije učenika za nastavu kroz međupredmetnu korelaciju, međudisciplinarni pristup u povezivanju strukovnih i općeobrazovnih sadržaja, poboljšanje jezičnih vještina i digitalnih kompetencija učenika te razvoj socijalnih vještina kroz suradnju i timski rad.

Tijekom radnog sastanka članovi projektnih timova iz svih triju partnerskih škola izradili su plan provedbe svih projektnih aktivnosti za razdoblje od iduće 2 godine trajanja projekta. Planiranim aktivnostima bit će obuhvaćeno 57 učenika iz triju škola, a planirane su i mobilnosti učenika i nastavnika u sve tri države.

Budući da je jedna od nadolazećih projektnih aktivnosti usko povezana s usporedbom sustava zaštite prirodnih rezervata i okoliša te korištenjem obnovljivih izvora energije u tri partnerske države, radni dio programa obuhvaćao je i posjet zaštićenim prirodnim rezervatima Đurđevački pijesci i Crni jarki te bioplinskom postrojenju Matvej u Virju. Gostima iz Norveške i Slovačke pokazani su i primjeri dobre prakse lokalne zajednice usmjereni na očuvanje okoliša i dugoročnu održivost.

Ispred Strukovne škole Đurđevac u projektu su sudjelovali projektni koordinator Branko Pleadin te nastavnici Zvjezdana Smes i Davor Čižmešinkin.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju