« Ožujak 2024 »

Završna konferencija projekta BE World-class
Autor: Željko Brček, 14. 10. 2014.

U Velikoj vijećnici Bjelovarsko-bilogorskoj županije u Bjelovaru održana je 14.10.2014. završna konferencija projekta BE World-class.

U sklopu projekta održao se 160-satni pilot program ICT treninga za nastavnike i edukacija za odrasle polaznike  iz područja razvoja i dizajna aplikacije za mobilne uređaje temeljene na Microsoft platformi (Windows Phone)., te 20 sati mentorstva i podrške u individualnom i grupnom radu razvoja aplikacija polaznika.

Riječ je o projektu u sklopu programa IPA IV „Jačanje kapaciteta ustanova za obrazovanje odraslih“ putem kojeg je sklopljen ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Izgradnja kapaciteta lokalnih ustanova za obrazovanje odraslih u provedbi obrazovanja za programere mobilnih aplikacija,“ čiji je nositelj Pučko otvoreno učilište Algebra. Ukupna vrijednost projekta je 153.273,54 eura , od kojih je 94,09% financirano europskim novcem. Partneri na projektu su Bjelovarsko-bilogorska županija, Strukovna škola Đurđevac i Tehnička škola Bjelovar.

Cilj projekta bio je poboljšati kvalitetu tehničkog obrazovanja odraslih u Bjelovarsko-bilogorskoj i Koprivničko Križevačkoj županiji radi povećanja konkurentnosti ICT programera aplikacija za mobilne uređaje na nacionalnom i globalnom tržištu.

U sklopu projekta školovalo se 36 polaznika koji su bili nezaposlene osobe i 9 nastavnika iz dvije tehničke škole iz Bjelovara i Đurđevca da bi  krenuli na ovom području, u ove dvije Županije, nuditi programe obrazovanja za razvoj mobilnih aplikacija kojih do sada ovdje nije bilo.  Išlo se za time da se školuju ljudi koji bi postali programeri internet aplikacija, odnosno aplikacija za mobilne uređaje.  Opremljene su dvije školske učionice, jedna u Đurđevcu, a jedna u Bjelovaru. Taku su izgrađeni kapaciteti da te ustanove mogu i dalje nuditi takvo obrazovanje odraslima, odnosno svima onima koji su zainteresirani.