« Svibanj 2024 »

Izgradnja dvorane Strukovne škole Đurđevac
Autor: Unknown , 6. 10. 2016.

Dvorana Strukovne škole Đurđevac stavljena je pod krov sredstvima Fonda za razvoj bivše općine Đurđevac 1990. Završetak gradnje uslijedio je početkom svibnja 1991. kada smo od Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Fonda srednjeg obrazovanja dobili oko 3 000 000 njemačkih maraka (naravno u hrvatskoj valuti). Spominjem njemačke marke zbog velike inflacije. Isti novac je proslijeđen kao avans glavnom izvođaču radova Tehnika Zagreb te kooperantima Segrad i Koprad Đurđevac i Elektrometalu Bjelovar. Za preostali iznos uzet je kredit.

Daljnjim našim zalaganjem od Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, Fonda osnovnog školstva, dobili smo preostali iznos sredstava od oko 1,3 milijuna njemačkih maraka. Ti novci su došli na račun Fonda osnovnog školstva općine Đurđevac.

Tadašnji direktor Fonda u Đurđevcu i sekretar za društvene djelatnosti, odlučili su mimo općinske skupštine da grade jaslice u Đurđevcu, uz objašnjenje da će plaćati kredit.

U proračunu općine Đurđevac za 1992. godinu nisu osigurali sredstva s obrazloženjem da proračun ne bi prošao. Škola je bila pred blokadom, tim više što je mimo ugovora direktor povedao avans izvođaču radova na jaslicama.

Mojim dolaskom na mjesto predsjednika Izvršnog vijeća Skupštine općine Đurđevac rješavamo problem plaćanja kredita iz Fonda za gospodarski razvoj.

Istinitost podataka može se potvrditi i dokumentacijom koja se nalazi u školi i općini Đurđevac.

Mirko Peršinović