Socijalna pedagoginja Petra Sobota sudjelovala na edukaciji u Gruziji
Autor: Jasmina Šostarec, 30. 1. 2017.

Socijalna pedagoginja naše škole, Petra Sobota, sudjelovala je od 22. do 28. siječnja 2017. godine na međunarodnom treningu ˝Love and Respect – Preventing TeenDating Violonce˝ u Tbilisiju u Gruziji. Međunarodni trening održan je u sklopu projekta Erasmus +, a na njemu su sudjelovale organizacije iz Češke, Armenije, Gruzije i Hrvatske.

Glavni ciljevi ovog međunarodnog projekta bili su razvoj kompetencija i vještina osoba koje rade s mladima na temu prevencije nasilnog ponašanja u mladenačkim vezama, problematika nasilja u mladenačkim vezama, razmjena iskustva i primjera dobre prakse među sudionicima te izgradnja suradnje među sudionicima za buduće Erasmus + projekte. Socijalna pedagoginja održala je sudionicima i kreativne radionice na ovu temu koje inače provodi u našoj školi te predstavila rad škole vezan uz ovu problematiku.

Veseli nas činjenica da je rad naše škole na temu prevencije nasilja u mladenačkim vezama prepoznat u udruzi CESI (Centar za edukaciju, savjetovanje i istraživanje, Zagreb) koja je i predložila našu djelatnicu za navedeni međunarodni projekt. Strukovna škola Đurđevac svjesna je da je nasilje u mladenačkim vezama često neprepoznatljiv problem u društvu te će i dalje kroz radionice, predavanja i edukacije s učenicima raditi na prevenciji nasilnog ponašanja u mladenačkim vezama. ke.