« Svibanj 2024 »

Centar kompetentnosti Koprivničko-križevačke županije - vijesti
Nove generacije, nova zanimanja
Autor: Branko Pleadin, 31. 8. 2023.

Učenici, posebno oni koji kreću u prve razrede odabranih srednjih škola,  s uzbuđenjem očekuju početak nove školske godine koja počinje 04.09.2023.

Obje škole u sklopu Centra kompetentnosti u Koprivničko-križevačkoj županiji upisale su 339 novih učenika u ukupno 36 obrazovnih programa.

Najveće zanimanje i ove godine, učenici su pokazali za zanimanja iz područja elektrotehnike i računalstva. Rezultat je to velikih ulaganja u razvoj suvremenog obrazovnog programa, educiranje nastavnika i moderno opremljene školske praktikume. Na taj način učenicima su ponuđeni zanimljivi, atraktivni i traženi programi koji odgovaraju na trenutne potrebe tržišta rada i omogućuju visoku zapošljivost odmah po završetku školovanja ili pak nastavak daljnjeg školovanja.

U Obrtničkoj školi Koprivnica tako je ove godine po prvi puta upisan četverogodišnji program Tehničar za elektroniku koji je uz Tehničara za računalstvo popunjen već na prvom upisnom roku.

Tehničar za elektroniku radi na pripremi razvojne, tehnološke i operativne dokumentacije proizvodnje, ispitivanju elektroničkih komponenti i sklopova, montiranju i ispitivanju elektroničkih uređaja i opreme, njihovu posluživanju i održavanju, tehničko-administrativnim poslovima, izradbi elektroničkih sklopova i/ili uređaja te prodaji i promidžbi elektrotehničkih i elektroničkih proizvoda.

U Strukovnoj školi Đurđevac ove godine je uveden novi četverogodišnji program Web dizajner, koji je također popunjen na ljetnom upisnom roku, kao i Tehničar za mehatroniku.

Uz spomenute, učenici su pokazali veliki interes i za programe strojarstva, brodogradnje i metalurgije, te osobnih usluga, sve usklađene s potrebama tržišta rada.

Sigurni smo da je pred svima uzbudljivo razdoblje i želimo im sretnu i uspješnu godinu!