« Svibanj 2024 »

PROJEKT ROBOTICO - ROBOTics in Interregional COoperation

Vocational school Đurđevac is the Lead Beneficiary of the project ROBOTICO-ROBOTics in Interregional COoperation approved by the Interreg V-A Hungary-Croatia Co-operation Programme 2014-2020. Duration of the project is 20 months  and it is co-financed by the European Regional Development Fund in total value of 236.922,04 EUR.

Strukovna škola Đurđevac vodeći je korisnik projekta ROBOTICO - ROBOTics in Interregional COoperation koji je odobren u okviru programa Interreg V-A Hungary-Croatia Co-operation Programme 2014-2020, traje 20 mjeseci i financiran je od strane Europskog fonda za regionalni razvoj u ukupnoj vrijednosti 236.922,04 EUR.

• The ROBOTICO project started on January 1st 2021
  • Estimated duration of the project is 20 months
  • Financial value of the project is 236. 922,04 EUR of which EU co-finance 85%
  • Partners in the project are: Vocational school Đurđevac as Lead Beneficiary, Educational District Centre of Kaposvar as Beneficiary (B1) and Primary school Ferdinandovac Beneficiary (B2)

• Projekt ROBOTICO započeo je sa provedbom 01. siječnja 2021. godine,
  • Predviđeno trajanje projekta je 20 mjeseci
  • Financijska vrijednost projekta iznosi 236.922,04 EUR od čega EU sufinancira 85%
  • Partneri u projektu su: Strukovna škola Đurđevac kao vodeći partner (LB), Osnovna škola Csurgo projektni partner (B1) i Osnovna škola Ferdinandovac projektni partner (B2)

• Main goal of the project is to popularize STEM in the field of robotics
  • With robotics as an interdisciplinary field, teachers and students will develop knowledge of mechatronics, astronomy, programming and 3D modeling through jointly developed extracurricular programs and specialized workshops in camps
  • Leading partner Vocational School Đurđevac already has experience in the implementation of projects in the field of robotics and programming, so this knowledge will be improved and transferred to Beneficiaries

• Osnovni cilj provedbe projekta je popularizacija STEM-a u području robotike
  • Sa robotikom kao interdisciplinarnim područjem profesori i učenici će razvijati znanje o mehatroniki, astronomiji, programiranju i 3D modeliranju kroz zajednički razvijene izvannastavne programe i specijalizirane radionice u kampovima
  • Vodeći partner Strukovna škola Đurđevac već ima iskustava u implementaciji projekata u području robotike i programiranja pa će to znanje unaprijediti i prenijeti projektnim partnerima

Vijesti, News
Održan drugi sastanak projektnih partnera za projekt ROBOTICO – ROBOTics in Interregional COoperation
Autor: Filip Adaković, 17. 6. 2021.

Drugi sastanak projektnih partnera održan je 15. lipnja 2021. godine, a zbog trenutne epidemiološke situacije uzrokovane pandemijom COVID-19 i drugi sastanak projektnih partnera, kao i prvi, održan je u virtualnom okruženju, putem ZOOM aplikacije. Sastanku su prisustvovali vodeći partner u projektu Strukovna škola Đurđevac i projektni partneri iz Osnovne škole Ferdinandovac, Centar za edukaciju i obrazovanje Kaposvar i  Osnovna škola Csurgo, predstavnice PORE te komunikacijska i programska menadžerica Antonija Bedeniković iz Zajedničkog tajništva (JS).

Projektni partneri raspravljali su oko tekućih pitanja i aktivnosti koje su planirane samim projektom, a prije svega se odnose na nabavu opreme koja je nužna za organizaciju kampova. Dogovoren je okvirni datum treninga nastavnika koje će pod vodstvom nastavnika Strukovne škole Đurđevac polaziti djelatnici OŠ Ferdinandovac i OŠ Csurgo. Treningu, odnosno radionicama u trajanju od tjedan dana će prisustvovati i tri učenika Strukovne škole Đurđevac te će oni biti važna poveznica između učenika osnovnih škola i voditelja kampova robotike.

Dogovoreni su i termini kampova za učenike te će tako kampovi krenuti sredinom studenoga ove godine u OŠ Ferdinandovac, a nakon toga i u OŠ Csurgo u Mađarskoj. Planirana su 4 kampa ove te 4 kampa iduće godine (po 2 u OŠ Ferdinandovac i 2 u OŠ Csurgo svake godine), a na kampovima u trajanju od tjedan dana će sudjelovati po 7 učenika iz obje škole te po jedan voditelj u pratnji.

Projektni partneri razmijenili su informacije oko izrade i razmjene promotivnih materijala koji su napravljeni u sklopu projekt ROBOTICO te također oko vrlo važnog pitanja vidljivosti samog projekta u medijima te na službenim školskim web stranicama.

Nadamo se da ćemo naredne sastanke moći odraditi uživo kako bi se projektni partneri mogli pobliže upoznati te krenuti s pripremama za sve navedene aktivnosti u sklopu projekta ROBOTICO.