Otvorene prijave za novi ciklus 'Ideje godine'
Autor: Željko Brček, 9. 2. 2016.

Otvorene prijave za novi ciklus 'Ideje godine', jedinog business plan natjecanja za srednjoškolce
Srednja.hr, vodeći portal za učeničku i studentsku populaciju u Hrvatskoj, otvara prijave za ovogodišnji ciklus "Ideje godine", jedinog, a nakon tri uspješno održana ciklusa u prethodnim godinama, i vrlo respektabilnog business plan natjecanja za srednjoškolce u Hrvatskoj. U suradnji s partnerima, Visokim učilištem Algebra i Visokim učilištem Effectus, portal Srednja.hr kao organizator želi potaknuti učenice i učenike srednjih škola da osmisle inovativne ideje i projekte te da ih, uz razradu prikladnog poslovnog plana i prijedloge tehnoloških rješenja, prezentiraju žiriju i javnosti.
Prijave za ovogodišnje natjecanje otvorene su do 18. ožujka, a više informacija o prijavama i procesu cijelog natjecanja zainteresirani timovi mogu pronaći na sljedećoj poveznici: link. U prethodnoj godini na natjecanje se prijavilo 120 učenika u 50 timova, a još bolji rezultat očekujemo ove godine.
U timovima do najviše troje učenika, kojima može biti priključen profesor mentor, tražimo srednjoškolsku Ideju godine koja mora sadržavati novu tehnologiju, te biti prikazana kroz naš poslovni plan.
Nakon završetka ciklusa prijava, natjecateljima će u daljnjoj fazi natjecanja na raspolaganju biti i članovi žirija koji će im pomoći kako s poslovne (u pisanju i razradi poslovnog plana), tako i s tehnološke strane (projekti moraju uključivati primjenu informatičkih i i komunikacijskih tehnologija), dok će timovima pomagati i njihovi mentori-nastavnici.
Dodatna će pažnja i ove će godine biti posvećena analizi konkurencije i stvaranju poslovno održivih projekata jer je tijekom ranijih natjecanja primijećeno kako je upravo ovdje učenicima potrebna najveća pomoć, a pripremljeni su i dokumenti s odgovorima na često postavljana pitanja kao i upute za pisanje poslovnih planova – sve s ciljem da timovi pripreme što kvalitetnije projekte i da se što bolje pripreme za prezentaciju u finalu.
Rok za predaju finalnih radova bit će 18. ožujka, a najbolji će timovi odmjeriti svoje prezentacijske vještine na konačnom sučeljavanju deset najboljih projekata u finalu, 31. ožujka 2016. Pobjednički će tim, kao i timovi koji u finalu osvoje drugo i treće mjesto, biti nagrađeni vrijednim nagradama. Tijekom prethodnih ciklusa natjecanja, pobjednički su timovi bili nagrađeni atraktivnim studijskim putovanjima, a dan nakon natjecanja svi finalisti ići će u posjetu tvrtkama Cro team i Rimac Automobili iz kojih će doći jedan od članova žirija.
Svim finalistima koji dolaze izvan Zagreba bit će plaćeni troškovi prijevoza i noćenja u hostelu, a više informacija o projektu možete saznati na službenim stranicama i na našem Facebook pageu. A kako je izgledalo prošlogodišnje finale, možete vidjeti ovdje.